Právě je pon 13. kvě 2024 22:45:27




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Švýcarsko 2010 
Autor Zpráva

Registrován: pon 25. led 2010 15:54:09
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Švýcarsko 2010
Zdravím přátelé,
konečně jsem se dostal k registraci, tak vám i já přispěji s nabídkou společné vyjížďky SWISS TOUR 2010, pořádanou Libochovickou motopartou. Upřesňující detaily o počtu volných míst včetně termínu budou známy později, určitě se ale pojede v červnu. Předpokládám, že min. 10 míst bude volných. Vloni jsme byli na chalupě 4 dny. Místo se jmenuje Tschappina a je to vyhledávané zimní středisko. Vyjížděli jsme ve středu odpoledne s motorkami na přívěsu. V nočních hodinách jsme byli u chalupy a čtvrtek, pátek a sobotu jsme jezdili. V neděli byl návrat domů. Letos bychom to chtěli alespoň o jeden den protáhnout.
Chalupa je odhadem pro 30 - 35 lidí. Ubytování se musí zajistit předem, protože pokud se chalupa nenaplní, ubytuje tam i jiné zájemce (to jsem ale nezažil). Bydlení je v podstatě ve třech podlažích (v podkroví pro osoby s malým vzrůstem), nicméně jsem stále po celé chalupě chodil se sklopenou hlavou, protože futra s výškou 170 cm jsou fakt nízká. Kromě futer se dá ale narovnat skoro všude :-). V podkroví už podstatně hůř, tam se spí s nohama pod šikminou. Chalupa je celodřevěná, starší, ale velice zachovalá a udržovaná. V přízemí je kromě vstupní haly kuchyně, velká spižírna s lednicemi a mrazáky, jídelna, společenská místnost, záchody a koupelna se sprchami a mycím žlabem cca pro 7 lidí vedle sebe. Teplá voda je samozřejmostí. Pokoje jsou cca pro 10 lidí v kombinaci postele v přízemí a podkroví, v patře i dřevěné palandy. Povlečení a přikrývky jsou součástí ubytování. Každý si vaří sám, co si přivezl, nebo nakoupí, každý večer se griluje. Kuchyně je slušně vybavená (pouze bez mikrovlnky), jinak vše potřebné. S ohledem na klientelu jsou k dispozici velké lednice a mrazáky. Jak jsem uvedl, sociálky samozřejmě společné a čisté. Kromě umývárny v přízemí je v patře další umyvadlo a záchod. Vloni jsme to měli za 15€/os/den včetně společného úklidu a poplatku za odpad, chalupa byla skoro plná, měli jsme ji pouze pro sebe. Uvidíme, kolik bude chtít letos, doufám, že nepodražil. Parkování je u chalupy, moto to samé. Věkový průměr sestavy??? Snad do 30!
Jsme na opravdu slušným kopci, cca 10 km stálého prudkého stoupání od nejbližšího města Thusis. Nebržděné vleky se dvěma motorkami měly při zpáteční cestě co dělat! Ve městě jsou samozřejmě supermarkety, benzinové pumpy, atd. Protože jsme kousek i do Italských hranic, jezdili jsme Švýcarsko a Itálii. Silnice Super! David má k dispozici slušnou fotogalerii, kterou snad vyvěsí.
Na první fotce je chalupa, pohled od parkoviště, na druhé část skupiny v Hanibalově soutěsce, která chce jet zcela určitě letos taky a mělo by k ní přibýt asi 8 mlaďochů. Ostatní z "Libo" jedou v tomto termínu na ostrov Man.

Pokud budu vědět jakoukoli další informaci, ozvu se.

Už aby bylo jaro! Bohouš Bogan Maršík, na spodní fotce zcela vpravo.

Snad jen ještě, že je to ZDE

Příloha:
Poznámka: Tato chaloupka je pro nás dočasným domovem
P6120031.JPG
P6120031.JPG [ 57.95 KiB | Zobrazeno 4979 krát ]


Příloha:
P6120041.JPG
P6120041.JPG [ 57.37 KiB | Zobrazeno 4980 krát ]


Naposledy upravil Bogan dne pát 29. led 2010 21:52:55, celkově upraveno 4



pon 25. led 2010 16:00:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: Švýcarsko 2010
Hezký bydlení na hezkým místě :!:

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


úte 26. led 2010 7:24:35
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: Švýcarsko 2010
Ajaj, ukazal jsem Boganovi jak upravovat příspěvky a poučil ho , že se aktualni informace ma obsahovat ten první - no a když to udělal , tak mi uniklo , že tu proběhly nějaké změny.

takže já jen doplním: fotky sem šoupnu co nevidět
jelikož bráška zakoupil VW Multivan pro 7 osob a měl by v té době mít i tažné, otevírá se tu možnost, že by nás tam dovezl za naftu a sám si tam užil něco odpočinku s částí či celou rodinou. Pro nás by to znamenalo zajistit podvalníček na adekvátní počet motorek (vycházím ze 3ks). Nemyslím že je nutné nějak zvláš't řešit brždený/nebržděný. konec konců domu pojedeme ve dne a tak neni problém motorky nalodit někde na konci alp a alespoň se svézt - tj kopce bychom sdolali s prazdnym vozikem - tim, ze by byl řidič pro auto nebyl by to problem. - tudíž jedinná specifikace vozíku je nosnost cca 700kg a rozměr odpovídající 3motorkám.
Spotřebu naloženého VW předpokládám někde na pomezí 12l. Váha VW s vozikem by se měla vejít do 3,5t (kvuli dalnicnim znamkam). Üspora z tohoto plynoucí je cca střetina na pohonných hmotách + 2/3 na případných dálničních známkách a především na čase, protože 800km za odpoledne nedáme (víme jak jsem jeli do Zell Am See).

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


úte 02. úno 2010 19:46:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 25. led 2010 15:54:09
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Švýcarsko 2010
Znovu zdravím s trochou informací.
Předně netuším, kde se stala chyba při změně textu původního článku Švýcarsko 2010, či co jsem udělal, jinak než jsem měl a po pravdě se přiznám, že ani po několikerém přečtení připomínek Gura netuším, jak správně postupovat. Snad mi s ohledem k mým šedinám bude odpuštěno!
Nyní to podstatné. Pravděpodobný termín odjezdu je ve 2. nebo 3. týdnu v červnu. Zatím to není možné určit přesněji. Somozřejmě, pokud bude něco nového, dám vědět.
Bogan


úte 02. úno 2010 20:38:02
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: Švýcarsko 2010
Nikoli, muj text měl být omluvou - nedošly mi některé detaily a navíc jsem se sem nepodíval :) . Takže jen tak dál. Pomalu by bylo na místě se k této akci začít vyjadřovat - tj kdo ví že jede-nejede, případně se přihlásit k variantám preferovaného přesunu (vlastní osa, podvalník...).

Já zatím preferuji co jsem napsal výše a v tomto duchu se snažím jednat i s bráchou.

Je tu i varianta tuto akci pojmout jako Single10 ...

Prosím názory.

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


stř 03. úno 2010 10:47:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. bře 2009 21:37:49
Příspěvky: 531
Nový příspěvek Re: Švýcarsko 2010
Velice rád se zúčastním této akce, ale je zde několik aspektů, které mohou neblaze ovlivnit mé rozhodnutí a to: a) přestavba našeho domu, b) stavba dřevostavby, všechno je to o volném čase samozřejmě se budu na tento přibližný termín již soustředit a zapracuji ho do mého kalendáře a c) je tu otázka financí, což se vždycky dá nějak udělat, když tak nekoupím ten sprcháč a dám tam sud s hadicí :lol:


čtv 04. úno 2010 7:54:20
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: Švýcarsko 2010
Předpokládané náklady při transportu na podvalníku:
Doprava tam a zpět 1800,-
bydlení cca 5x15E
benzin na místě cca 84 E (počítám spotřebu 7l(CB1300 - vy máte jistě nižší) x 300km x 4dny x 1E/l) - může se zásadně změnit, ale spíš dolů.

Celkem cena 6093,- (E za 27Kč) bez kapesného na osobu a stroj nepočítám-li ledvinky
Celkem za 2lidi (obsazena motorka) 8118,-Kč bez jídla

(takhle podané to není žádná láce, ale co dnes je...)

Není jasný termín ani počet nocí, takže jde o mezisoučet.

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


čtv 04. úno 2010 10:08:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: Švýcarsko 2010
Mě se ten nápad moc zamlouvá, kdybych jel, byl bych určitě pro podval. Cena je více přijhatelná, příroda krásná ... jen ten náš temín nijak neovlivnim, vše záleží na okolnostech, takže má účast = 10%. (a to mám na mysli jen jeden aspekt a nebral jsem ten druhý .. stavba)

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


pát 05. úno 2010 7:29:35
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: Švýcarsko 2010
Tak podle infa od Bogana se tato akce směřuje cca na 8.6 (utery po praci) do nedele 13.6. Někdy na začátku března bude termín pevný a bude třeba se vyjádřit, protože proběhne rezervace chaty.

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


stř 10. úno 2010 19:36:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: Švýcarsko 2010
u mě je to jasný červen prostě nedám, bohužel :(

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


čtv 11. úno 2010 7:33:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz