Právě je ned 28. dub 2024 21:15:45




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
 MAROKO 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: MAROKO
moose píše:
To nemá předpokládám nikdo z nás, ani nevim co to je, vízum se tam nepotřebuje pakliže jedeš na méně než 90 dní.


Řešuli to zde http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=137732&fid=11 , jen jsem to potkal tak jsem dal vědět. Po detailech jsem nepátral

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


stř 09. led 2013 14:10:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. bře 2009 21:37:49
Příspěvky: 531
Nový příspěvek Re: MAROKO
Info od človíčka, který tam byl s kamarádem autem. Cena trajektu je závislá na velikosti auta a době přejezdu. Při příjezdu na španělský hraniční přechod s Marokem dejte pozor na lidi, co Vám zaručeně pomůžou s formalitami k přejezdu. Nenechte se ukecat, protože nic Vám nezařídí a jen z Vás vytáhnou peníze. Při příjezdu na Marockou celnici musíte vyplnit dva formuláře, jeden pro vstup a jeden pro auto. Ten pro auto nesmíte ztratit a jeden z Vás, bude to nejspíš majitel vozu, dostane ještě razítko do pasu, že vjel do Maroka autem a pokud s ním neodjede zase ven bude muset zaplatit daň jako že to auto tam prodal a týká se to i bouračky nebo odcizení. Jedině na Marocké celnici můžete využít lidí, kteří vás rychleji protáhnou celnicí (pouze si zkrátíte čas) a nenechte se ukecat na víc jak 4 eura. Klidně ho nechte i odejít, on se stejně vrátí. Každopádně si dohodněte půl platby předem a půl po projetí. Řidičák stačí český a vůbec se nemusíte bát policistů v Maroku, neměli jsme žádný problém. Cestou zpět po Vás budou chtít ten papír o autu a počítejte, že Vám proklepnou auto, jestli nevezete drogy (kontrola poťukáním plechů, zrcadlo a samozřejmě očichání psem). Jinak cesta autem byla úplně v pohodě. S pojištěním je to tak že můžeš si ho vyřídit na hranicích anebo některé pojišťovny ho u nás už automaticky nabízejí (Kooperativa). Je to na zadní straně zelené karty. Budou ji po Vás na hranicích chtít vidět

tak to abych jí začal hledat :lol:


Naposledy upravil Maďar dne pát 11. led 2013 10:24:58, celkově upraveno 1



pát 11. led 2013 10:05:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. bře 2009 21:37:49
Příspěvky: 531
Nový příspěvek Re: MAROKO
se zpáteční oteřeným palubním lístekm jsem Máro počítal v každém případě, míst k nalodění a potažmo vylodění je mnoho, tvoje argumenty pro vylodění v Ceute jsou asi rozumné, předpokládám, že dopředu místa na lodi bookovat nebudeme aby jsme nebyli zbytečně stresování při cestě autem, z průvodce mám četnosti a délky plavby na jednotlivých trasách, tak se určitě domluvíme na další společné schůzce.
Mapku, kterou jsem zde zveřejnil berte jen jako informativní, stejně i když připravíme cestu s mapou do nejmenšího detailu tak tím spíše to bude úplně jinak, nikdo z nás zatím přesně nevíme co nás tam vlastně čeká, ale to je na tom právě to perfektní kvůli čemu tam vlastně jedu. Samozřejmě bychom si měli každý připravit dopředu místa, který bychom rádi viděli a navštívili a podle toho dáme +- dohromady tu naši trasu.
Nebýt v Marakeši znamená nebýt v Maroku :lol:


pát 11. led 2013 10:20:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: MAROKO
Maďar píše:
Info od človíčka, který tam byl s kamarádem autem. Cena trajektu je závislá na velikosti auta a době přejezdu. Při příjezdu na španělský hraniční přechod s Marokem dejte pozor na lidi, co Vám zaručeně pomůžou s formalitami k přejezdu. Nenechte se ukecat, protože nic Vám nezařídí a jen z Vás vytáhnou peníze. Při příjezdu na Marockou celnici musíte vyplnit dva formuláře, jeden pro vstup a jeden pro auto. Ten pro auto nesmíte ztratit a jeden z Vás, bude to nejspíš majitel vozu, dostane ještě razítko do pasu, že vjel do Maroka autem a pokud s ním neodjede zase ven bude muset zaplatit daň jako že to auto tam prodal a týká se to i bouračky nebo odcizení. Jedině na Marocké celnici můžete využít lidí, kteří vás rychleji protáhnou celnicí (pouze si zkrátíte čas) a nenechte se ukecat na víc jak 4 eura. Klidně ho nechte i odejít, on se stejně vrátí. Každopádně si dohodněte půl platby předem a půl po projetí. Řidičák stačí český a vůbec se nemusíte bát policistů v Maroku, neměli jsme žádný problém. Cestou zpět po Vás budou chtít ten papír o autu a počítejte, že Vám proklepnou auto, jestli nevezete drogy (kontrola poťukáním plechů, zrcadlo a samozřejmě očichání psem). Jinak cesta autem byla úplně v pohodě. S pojištěním je to tak že můžeš si ho vyřídit na hranicích anebo některé pojišťovny ho u nás už automaticky nabízejí (Kooperativa). Je to na zadní straně zelené karty. Budou ji po Vás na hranicích chtít vidět

tak to abych jí začal hledat :lol:

jj, to jsem taky četl

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


pát 11. led 2013 18:08:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. úno 2009 16:33:28
Příspěvky: 234
Nový příspěvek Re: MAROKO
jáááááá už se těším..... :lol:


ned 13. led 2013 22:45:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: MAROKO
zkontrolujte si pasy, musí být platnost tuším ještě 3 měsíce po tom, co se vrátíme. já ho mnusim hlavně najít

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


stř 16. led 2013 10:04:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. bře 2009 21:37:49
Příspěvky: 531
Nový příspěvek Re: MAROKO
huf... pas jsem našel a je do 2017 a zelenou taky mám sice zatím platnou jen do 7.4.2013, musím pořešit, ještě že platí i pro MAROKO :lol:


čtv 17. led 2013 7:19:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: MAROKO
projížděl jsem různé diskuze a narazil jsm někde (ted už ji nemohu dohledat) kde celkem dost lidí kritizuje mitasky, prý přesunuli výrobu a ta nová je podstatně mín kvalitní, trhají se špunty (byly tam i fotky) tak bud doporučovali osvědcené tkc 60, karoo, nebo nově heidenau scout ... asi nejvíc si berou tkc

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


čtv 17. led 2013 19:20:45
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: MAROKO
moose píše:
projížděl jsem různé diskuze a narazil jsm někde (ted už ji nemohu dohledat) kde celkem dost lidí kritizuje mitasky, prý přesunuli výrobu a ta nová je podstatně mín kvalitní, trhají se špunty (byly tam i fotky) tak bud doporučovali osvědcené tkc 60, karoo, nebo nově heidenau scout ... asi nejvíc si berou tkc


http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=138088&fid=11

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


čtv 17. led 2013 19:22:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: MAROKO
uz jsem to nasel .. asi pujdu do tkc .. http://www.vstrom.cz/forum/viewtopic.ph ... view=print

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


čtv 17. led 2013 19:35:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz