Právě je ned 28. dub 2024 18:11:33




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 334 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další
 SINGLE 20?? - BALTSKÁ EXPEDICE 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Myslím že albanie bude problematická jak časově, tak finančně. Reálné jde o vic jak 4000km.

V této chvíli jsou asi nejvíc be hře pyreneje které se dají jak finančně, tak časově a ještě bude co vidět. Pohodlí resp nepohodlí bude nastejno - stanování a kuchteni bude v obou případech. Pokud někdo nepřinese pozmenujujici návrh který by to řešil, budu prosazovat pyreneje

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


pon 07. led 2013 13:47:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Došlo mi že možná netušíte co si pod "pyreneje " představit - takže hrubá mapa (mapu otevřete v novém okně)

možná bych to natáhl ještě více na západ - -ale to budu řešit až při detailním plánování trasy spolus variantou to otočit dříve


Pyreneje se tahnou od Středozemního moře až k Atlantiku a tak i my bychom jeli smočit nohu do opravdového oceánu.

Prakticky všechny najeté km jedete v horách, jetliže vyjdu ze srovnání ALPY, DOLOMITY, FRANC ALPY, KARPATY SEV, KARPATY JIH(BÍLE) tak se dá očekávat že Pyreneje boud mít zas o něco jiný ráz už kvůli jejich jižnímu položení a ofukování z obou stran od moře. Součástí akce bude návštěva Andorry. Díky rezervě v km je šance i něco vidět a jlikož jde vše přes hory, nebudou nutné přesuny - ty si odbydeme autem.

Jedinné co jsem upozorňoval je má nerozhodnost s Barcelonou - - -ta se do časového plánu nevejde a tak se může stát že nastane na konci akce rozdělení na ty co dají barcelonu a ty co musí domů. Samozřejmě je toto třeba zvážit včas, aybchom se vhodně rozmístili do aut. Domnívám se že rozpočet cca 10tis by na téhle akci měl být reálný stejně jako určitá podpora případného defektu stroje - - nebudem s nic nahávat, MBJ jede na 20ti letém stroji a to je jistým způsobem riziko - nerad bych opět zvažoval zda motorku opravovat nebo ji opřít o strom a zanechat osudu. Z těchto a výše uvedených důvodů pro mne zatí jednoznačně vede Andorra.

Pokud by jste řešili Albánii, musel by se sraz účastníků svolat někde na jihu maďarska. Jet s podválem se mi tam moc nechce především protože je mi líto neprojet na mašině alpy - když už přes ně stejně musím a abych nechal podvál někde před nimi mi ušetří 300km což je o ničem.

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


pon 07. led 2013 14:02:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Prosím dejte spolus s "přihláškou" info o možnostech dovolené - kolik dníZatím sonduji co a jak, ale směřuji to někdy na druhou polovinu června tak aby Vám to nezasáhlo do prázdnin a současně aby bylo teplo. tentokrát to NEBUDE O PENZIONECH.

Předběžně :

Moose podle Afriky ale termín pro něho nebude
Gabo pokud neprojde afrika
Luboš ano
Johny ano


Já bych rád včetně Barcelony - může se operativně menit

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


pon 07. led 2013 14:11:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. úno 2009 16:33:28
Příspěvky: 234
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
stejne jako moose a myslím že i madar. Pokud nám klapne afrika tak singel za mě padá. A termín pokud budu vědet včas budu směrovat k singelu. A za mě pyreneje super. Takže zatím numero uno je afrika a náš předpokládaný odjezd je druhý týden v dubnu. Pokud to neklapne budu rád když mě vezmete s sebou do pyrenejí a vycachtat se do atlantiku :)


pon 07. led 2013 17:42:51
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Zatím mi bylo potvrzeno , že by Pyreneje měly mít cca o 10st víc než alpy ve srovnatelné výšce

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


pon 07. led 2013 17:49:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Hezká trasa, po náhledu a pár obrázcích musim říct že se mi to líbí

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


pon 07. led 2013 22:30:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. čer 2010 14:49:15
Příspěvky: 598
Bydliště: Teplice
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Tak jsem se tady pročetl a trošku dovzdělal.
I když mi to opět GURU smete "ze stolu" nedá mi to a navrhuji:
Výlet k Baltu.
Mám na mysli jednak Polsko, a to zejména pohyblivé písečné duny v Słowińském národním parku.
Obrázek


více se o tom píše tady:
http://www.tomasek.cz/foto_vylety/Polsko2007/index.html
sice to nejel na motorce, ale je tam pár zajímavých informací.

No a cestou zpět bych to vzal přes Rujanu a pak domů.
tedy stručně napsáno, projel bych to podel pobřeží.
Tady je odkaz na "hrubou mapku"
http://maps.google.cz/maps?saddr=Teplice&daddr=%C5%81eba,+Polsko+to:54.065204,15.398316+to:Ruj%C3%A1na,+R%C3%BCgen,+N%C4%9Bmecko+to:54.2954854,12.7155365+to:54.1363613,12.1122749+to:Teplice&hl=cs&ie=UTF8&sll=53.696706,15.13916&sspn=3.27192,10.821533&geocode=FerFBAMdFBzTACk5fzIxiY4JRzFQ_BVmD68ABA%3BFbWSQwMdWOMLASnPSQChLHj-RjHjesaz6igtNQ%3BFTT4OAMdrPXqAClRv91L5WsARzGYTDrWF39lRg%3BFX1YPQMdaefLACkJokAo_kKrRzEzv0z1-PtP3A%3BFb17PAMdEAbCACnP6sQGIpCsRzFzFhtT8gT_QA%3BFSkOOgMdktG4ACmxgx5Qr1esRzE8Zc_T5ypoKg%3BFerFBAMdFBzTACk5fzIxiY4JRzFQ_BVmD68ABA&oq=Teplice&brcurrent=5,0,0&mra=dpe&mrsp=4&sz=7&via=2,4,5&t=m&z=7

Cesta je cca Teplice - Leba - Rujana - Teplice
cca 1800 km
Ubytování bych volil v kempech.
Náklady do 10.ooo Kč/stroj
--------------------------------------------
Tím se hlásím k účasti na letošním S13.
s podmínkou do 10.ooo
a kdyby to šlo, tak bych to jel na motorkách a bez dopravy podvalem.

_________________
I když neumím počítat do tří, můžu dobře čtvrtit....


Naposledy upravil Tokarev dne čtv 10. led 2013 21:59:25, celkově upraveno 1



úte 08. led 2013 20:47:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Tak, nejdřív vyjádřím potěšení , že se něco děje a že jsi přišel s ucelenou vizí - to se tu moc netraduje.
Jako druhý bod se pochválím že jsem ti toky opravil ten odkaz na obrazek tak aby fungoval.
a do třetice k tématu.

Jeden z cílů které jsem ventiloval byl právě sever. proč jsem od něj upustil?

Problematika nocování v takhle obydlene oblasti je předurčena buď k bleskove akci "usinam za tmy a na koupačku zapomenu" nebo jak Toky poznamenal, spani v kempu - tj za penize (netuším kolik, jsou mi známy ceny francie kde motorka a stan vyšla cca 12E-20E zde to bude asi na spodní hranici .
Cíle ketré má týpek v cestopise jsou zajímavé, jen si nejsem tak úplně jist 6km pěším výletem s vědomím jak se osazenstvo stavělo k pěším tůrám např na Krimmelských vodopádech .
Ohledně cesty - polsko a německo je opruz, rovná autostrade v lepším případě s normální povrchem, v případě polska s bídnou silnicí - tj cca 900km nebude dvakrát zajímavá trasa.

Dával jsem to sem, protože mám v plánu si tohle dát (bez cílů které tu jsou) jako víkendovou akci - pátek/so odjet, neděli přijet.

Prostě mi to přijde jako nízký level a jestliže mám volit mezi koupelí na Baltu nebo v Atlantiku je asi jasné co má větší váhu. Každopádně to bude mnohem obtížnější - o tom žádná, ale balt je pro mne už opravdu nižší level jež mohu absolvovat prakticky kdykoli během prázdnin kdy tam bude i rozumější počasí než mimo ně.

Asi tak za mne. Každopádně je ve hře další námět.
Já nadále preferuji Pyreneje současně s Barcelonou a spaním na divoko.
srry za sloh, dnes jsem krapet utahanej




OK, uznávám že už se vidím v posledních horách evropy kde jsem ještě nebyl, vidím se u atlantiku kde jsem taky nebyl což mi oboje dává zapomenout na Maroko kam bych (a zvlášť na Atlas) rád jel...a kuwa si pište že dojedu! ;) :P

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


úte 08. led 2013 22:30:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Já bych hlasoval pro tohle, škoda že nemůžu .. jen bych to hnal vlakem na slovač a zpět, abych si ušetřil trochu času

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


stř 09. led 2013 11:27:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 14:43:56
Příspěvky: 250
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
já bych samozřejmě taky rád vyjel s vámi. Pyreneje se mi líbí.. časově nic neplánuju, krom tradičního chorvtskýho hlídání harantů na začátku července a na konci června zkouškový..

_________________
život se má žít, a ne přežívat


čtv 10. led 2013 20:03:54
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 334 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz