Právě je pon 29. dub 2024 14:47:27




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 334 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Další
 SINGLE 20?? - BALTSKÁ EXPEDICE 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Aktuálně mají pyreneje (které neskrytě prosazuji) 6 z 8

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


sob 12. led 2013 22:15:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. črc 2010 14:27:26
Příspěvky: 519
Bydliště: Ruská 225/4 Praha 10 Vršovice,Na Jamách 54,Brozany nad Ohří
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
potvrzuji účast na S2013,jsem pro tu kratší verzi bez výletu do Barcelony,doufám že mi do tý doby Kopečák dá XTčko do kupy :lol:
Vím,že jsem nikdy nijak moc neangažoval,letos to chci trochu napravit :)
jsem ochoten vzít passata/mám b6 kombi/akorát budu muset dořešit tažný,stejně jsem o něm uvažoval,a vozejk snad nebude takovej problém někde zapůjčit,Guru mě poučil,že můžu na skupinu"B" táhnout 750 kg,takže by 3 mašiny byly v poho,
samozřejmě bych jel radši někam,kam se dá dojet po vlastní ose,a nemuseli bychom tohle řešit :( ale to by bylo tak na prodloužený víkend někam na Šumavu :(


Naposledy upravil Andrej dne ned 13. led 2013 16:38:49, celkově upraveno 1



sob 12. led 2013 22:23:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. čer 2010 14:49:15
Příspěvky: 598
Bydliště: Teplice
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
je mi jasný, že jsem jedinej, kdo neni skalnim zastancem Pyreneji, a tak jestli chci na S13 budu se muset podřídit.... :D
.
Tak jsem se mrknul na náklady:
Cesta z CR (TP nebo RCE, to je fuk) je podle Googlu cca 1570 km
Doba jízdy cca 14,5 hodiny
Ale je to i po FR dálnicích. Na FR webu jsem našel cenu mýta za tu cestu. CCA 68E
Pokud se ve FR vyhneme dálnicím, což bych fakt nedoporučoval, dostaneme se na trasu 1890 km a 19 hodin jízdy.
Palivově mi to vychází cca 3kč/km
Varianta po dálnici (tam i zpět, palivo, polatky) 13000 (12956 Kč)
Varianta bez Fr dálnic (tam i zpět, palivo, ) 11500 (11340 Kč)
Pokud budou v autě 3 lidi (beru osobák a vlek na 3 mota) vychází to na 3900 nebo 4300 na osobu.
K tomu připočítám 5600 za palivo v Pyrenejích (k tomu výhrady nemám :D )
A jsme na 9.900 Kč Palivo
Velmi mírný odhad na jídlo 200 Kč/den cca 1800
další výdaje:
Ustájení auta s vlekem, popřípadě den v kempu...
Vlek na 3mota máš gratis ty, ale jinak je v půjčovně za 500/den
jo chápu, dá se jet s normálním a ne se speciálem... proto to do kalkulace nepočítám
...
nezlob se, ale to pod 15.ooo neklapne.
....
Pořád platí, že na S13 chci jet, ale snažim se kalkulovat za kolik to bude.

_________________
I když neumím počítat do tří, můžu dobře čtvrtit....


ned 13. led 2013 0:37:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Jen jsem mrknul na mapu, čísla máš Ok snad jen bych tě upravil.

Bez dálnic se to dá jet 1580km (ale nezkoumal jsem jak moc jsou to prdelákovy ale počítám že je to 24h cesty s cca stejnou spotřebou. Vlek ? Holt se musí řešit včas a hledat, vyhledat na netu půjčovnu umíme všichni - otázka zda umíme i jiné řešení - a to je o snaze řešit. (prakticky stejnou trasu jsem jel na mašině - - musim mrknout do fotek a podkladů, ale podle mne krom nějakého kpečku nad Annesy to nebyly žádné krpály, dálnice jsem striktně míjel jak ve Francii tak v Švýcarsku. auto by tam pak dojelo cca 3140Kč/osobu (3lidi) ... otázkou je samozřejmě časová únosnost tohoto typu přesunu. Komplikace je při průjezdu ženevou - stejné jako praha, asi by bylo dobré tam být někdy mimo špičku - - tj cca do7:30 ráno - ale to asi odpovídá prvotním plánům


Základem je vědět kolik nás je.

Ke kalkulaci:
Tvé ceny jsou ok, do dnes tu byly 4 osoby a z toho polovina jsem já s kubou - zatím jsem neměl důvod zásadněji plánovat a počítat.
Například ve tvém případě jsi do livigna původně avizoval použití Transporteru kde ti vlek uplně odpadá - takže vše je o tom se snažit věc řešit - tohle nic nemění na tom, že s cenou za palivo v rámci 10tis máš pravdu , stejně tak jako souhlasím že rozpočet na den 200Kč je minimum - -nutno říct že já se do rozpočtu 800Kč na dva lidi vešel i s vínem a pochutinami a to jsem jel francouzskou riviéru - -holt si kupím čerstvou bagetu, sýr a pití a žeru konzervu či těstovinu z pytlíku.
Hospodu uvidím max v podobě pizzerie.
vstupy (platby) nepočítám, samo mohu být překvapen, ale spíš to bude expedice za krásami přírody a tyyhle náklady se mohou objevit ve Španělsku kam velká část nechce ani jet.

Shrnuto podtrženo -- - trasu projdu, hodlám mít přesnou trasu i na průjezd pyrenejemi - nejsem zastáncem stylu "už jsem tu byl" ale rád bych vytěžil maximum a zbytečně zajímavá místa nemíjel. Předběžně tedy soulasím s náklady cca 14000 (což je prakticky to samé co tusečetl toky, jen s větším žrádlem) s tím , že kalkuluji kemp cca 2x 13E/os + 400Kč/den jidlo + cca 300/os parkovné za auta s vozikem v kempu. Najem voziku neresim, neb si myslím že každý by měl mít snahu věc řešit a je dost jiných možnosti, než jít do půjčovny a je dot času (pokud se k tomu postaví účastníci čelem) aby se tohle řešilo - - jedna možnost je např transit s malým vozíkem na 2 mašny (neorigo) + osobák se stejným vozíkem na 2 uveze 7-8 lidí s motorkami a stačí řidičák na osobák. (u transitu je třena zjistit jak je to s dálnicí, zda v případě jízdy předs placenou se nezvedne poplatek.

Pokud mne někdo podezřívá že tlačím pyreneje hlava nehlava - je to tak, už se tam vidím a nechce se mi z toho levně ustupovat. Německo mne z výše uvedených důvodů moc neláká, slovinsko bych jel ale nemám tuchy jak dalece je reálné bydlet na divoko - projížděl jsem jen v roce 2008 - -chtělo by to výraznější přípravu.
chorvatsko mne moc neláká - i když bychom možná i tam (+černá hora) mohli něco vidět a nějaký flek pro stan by se asi našel + v případě špatného počasí se strochu ohřát u moře (v jižní části) . Albánie je dle mého prostě daleko a byla by to jen cesta tam a zpet, nevíc mimo rozpočet.

Závěr: jak je Vám asi jasné náklady jsou pro mne více než zásadní - -vše násobím prakticky dvěmi a peníze chybí ... jen se mi prozatímní situace jeví jako bezvýchodná, protože dávám na misku vah kvalitu akce vs finance ... no třeba někdo přijde ještě s dalším nápadem , či pozměnujícím návrhem, řešením .... co já vím.

Prioritou kterou cítím je
účast MBJ
finanční únosnost vs zajímavost

...řekl bych, že mé priority jsou asi stejné jako ostatních

a opakuji svou výzvu:
"letos se nenechte vodit za ručičku a plňte alespoň to základní"

1.závazný seznam lidí co jedou - prostě ANO/NE
2 co nejdřív uzavřeme lokalitu- cíl cesty
3. s tím souvisí možnosti každého, je strašne pohodlné "já nic nemám, nic nemůžu,protože možnosti nikoho z nás nejsou uplně nulové - a každý muší nějaké informace, podněty, možnosti, nabídky - - auta, vozíky, vlaky či vznášedla. a měl by to donést co nejdříve prootože s tím souvisí rozhodování o cíli cesty. Stejně tak by jste měli počítat s tím že se postaráte o potřebné až se pojede - -tím narážím např na nakládku strojů do Livigna .


Asi je všem jasné že má kritika se ani v nejmennším netýká Tokareva (jen aby bylo jasné, debaty s ním o cestě považuji za přínosné, byť by se mohlo zdát že jsme v opozici )

Tak zduř a zvedněte líný zadky!!!


Barcu tipuji cca +2000

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


ned 13. led 2013 4:45:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Nejvíc mne sere, že po sepsání toho eleborátu nahoře musím uznat že tokyho německo je zatím z jiných variant njschůdnější.

Tak ještě přojím své poznatky:

1.nelíbí se mi jet 2x stejnou silnici - je to motorkářský výlet a pokud tam není boží silnice, tak si to odpustím.
2. obecně chci jet cesty co za to alepon ramcově budou stát,
3.do trasy dodám místo kde se dělají boží ryby (mam asi 3 lokality, tak snad jedna bude v té oblasti)
4.v polsku na severu má Frito spřízněnou duši, optám se jestli by eventuelne nejel - mohli bychom strávit příjemný večer s domorodci a uštřené money za ubytko vrazit do pálenky
5.chci na ponorku (jsou tam 2)

tím neměním záměr "pyreneje přes mrtvoly" ale přidávám podnety k Německo-polské enduro vložce ...pokud se někdo domnívá že jedině v rumusku stojí cesta za p---- tak se mýlí - ale netuším konketni cesty (tam kde jsem byl to stálo za H... všude - je jsem ze šluknova do podzemního komplexu Osówka a následně do Králíků - Akce MotoFotr - to byla dob akdy mi byl skoro jedno kde jedu)



PS: líbil se mi Single cca 2009??? Třeboň, Šumava , Hranice , Fláje, Šluknov, Malá skála
pokusím se sem zítra nakopat videa ať se můžete inspirovat (bude to v galerii akcí)
PS2: připomínám mé snahy donutit aby naše ledvinky v času single se družily a podnikly víkendové soustředění ať už v místě kam dorazíme na konci i my, nebo samostatně - - k tomu účelu zde je specialni sekce pro baby.....aktuálně totálně mrtvá :(

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


ned 13. led 2013 5:32:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Abych šel příkladem, předběžně jsem dohodl druhý podválek na 3 stroje do 750kg (Díkes Pavle)


Ohledně cesty, protože se mi v palici rozkládají informace a začínají se mi otřásat myšlenky na Pyreneje (kvůli penězům),
začínám se přiklánět a hlouběji bádat v oblasti Juslkých ALP - -SLOVINSKA. jsou to kopce kde asi převážná část z Vás nebyla, kde se dá jet na silnicích a lecos vidět. nějaké fotky

cestopisy:
http://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/slovinsko/
http://www.motorama.cz/modules.php?name ... w_topic=24

.....ale až spočtu, že mne to vyjde o 3tis levněji než Pyreneje, asi pujdu sehnat brigádu....

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


ned 13. led 2013 19:43:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. črc 2010 14:27:26
Příspěvky: 519
Bydliště: Ruská 225/4 Praha 10 Vršovice,Na Jamách 54,Brozany nad Ohří
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Guru píše:
Abych šel příkladem, předběžně jsem dohodl druhý podválek na 3 stroje do 750kg


tak ještě auto se šoférem a nemusím řešit tažný na Passata ;)


ned 13. led 2013 19:52:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Andrej píše:
tak ještě auto se šoférem a nemusím řešit tažný na Passata ;)


....nepředbíhej, jak víš komu připadne? .... i když úplatnej jsem

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


ned 13. led 2013 20:01:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. bře 2012 15:22:35
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Noo koukam ze Guru zacina pochybovat o svych schopnostech. :lol:

Ja jakozto clovek s nejmensima zkusenostma s cestovanim-neplest s jezdenim :oops: na masine moc ty rozpocty nepobiram, ale vyslo mi z toho ze kdyby jsme se fakt dost uskromnili v tech pyrenejich tak by to mohlo vyjit do tech 15 tis... coz chapu ze pro nekoho je treba problem se az tak moc uskromnit, i kdyz jsem nezaregistroval ze by tu nekdo byl vylozene proti spani na divocaka, na ktere se v neposledni rade primo tesim, proste tyden nebyt zavisly na civilizaci...jen ten benzin no. :D chci tim jen rict, ze ja ty pyreneje prosazuju na prvnim miste, i kdyz zrovna ja budu spokojenej vsude kde bude prima silnice a zatacky nahoru dolu. Na tech pyrenejich me prave laka ta relativne velka dalka. ;) A k tomu vleku, jak uz predeslal guru, vitam i ja ponevac mam taky starsi pani, byt v dobre kondici, ale nyni s 92 000 najetymi km takze kdyby to nahodou neprezila, alespon ji dostanu nejak dom. :D

k terminu za me, to bude asi nejvetsi problem, ale jeste nic nevim tak napisu az uvidim. :shock:

jo a taky jedu 100% na tuto akci http://www.transpublik.cz/ ta ma termin prvni vikend v cervenci...btw. na to by jste se mohli taky pridat, jede se 5.rocnik, ja jel uz 4 krat a vzdy to byla fajn akce. ;)

edit: spousta chyb.


ned 13. led 2013 21:28:34
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: SINGLE 2013 - PYRENEJE
Johny: jo , myslím že 15tis bez barcelony je reálných i s rezervou .... pruser jsou pro mne aktuální fin možnosti a to, že musím věe násobit 2x ...tj nárust o 5tis je pro mne nárůst o 10 a to je problém.... nadruhou stranu mne se... že ty Pyreneje jsou nerovnatelně vyšší akce než polsko a slovinsko, těším se i na stanování


- - problém polska bude voda, slaná voda není z těch ideálníc na koupačku a na batu se dá předpokládat kosa. V pyenejích bychom bivakovali u sladkovodních jezer/řek a jak Středozemní moře tak atlantik očekávám výbavu sladkovodních sprch na pláži - tj bivak na pláži je reálný stejně jako sociálky. U baltu to neznám , mám obavy v lepším případě z TOIky bez sprchy....takže pak kempy, ale to ty investice posílá uplně jinam (jako že prachy dám namísto francouzkeého vína a bagetky co mám rád za něco jiného - za kemping a ještě v zimě a horším prostředí :( ) nájezd +- stejný

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


ned 13. led 2013 22:35:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 334 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz