Právě je úte 14. kvě 2024 1:29:33




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!! 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
Nazdar všichni. Tak se to povedlo - vyrazili jsme s Marketkou na 7 denní poznávačku Paříže a jelikož jsem vybral hotýlky, které jsou levné ale mají wifi, můžeme Vám tímto způsobem zprostředkovat naše zážitky, případně i pokecat - to bude možné někdy ve veerních hodinách - ale ne vždy, takže spíš na náhodu. Pro online pokec použijte ICQ moje nebo markétky.

Všechny fotky co jsem poslal, ale bez uprav jen pro seznameni.

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


ned 05. črc 2009 13:44:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
CESTA SEM: jak jsem inzeroval, v sobotu jsem fotil do 16h, jelikož jsem minulou moc příliš nespal, byly plány následující:
Obrázek

V 16 prijdu dom
do 18 mam sbaleno
do 20 dam 2h spánku
ve 20 nalozime a jedem (se zastavkou pro proviant v Tescu)


SKutenost byla následující:
V 16 jsem dorazil domů (to bylo jedinné co vyšlo)
do 19 jsme horečně balili, pak už nemělo cenu jít spát a tak jsme se vypravili pro proviant do billy a natankovat .
Jelikož meli v bille sotva polovinu a marketka prohlasila, ze pokud nebude mit alespon jeden den k veceri fazole s parkem, tak do zadne Parize nejede, objeli jsme vsechny supermarkety v roudnici abychom nakonec kyzene fazolky obstarali a zapoměli, že je třeba nakrmit i passata - ano tankovani nebylo.

Cca v pul devate se vracime, plnime auto a mazeme svacinky, v 21h jsme nalozeni a po rozlouceni se pro jistotu podivam do navigace a abych usoudil, že mapa ČR a Slovenska asi nebude dostačující.....to že se v mých archivech nachází asi 18 verzí všemožných map pro různá zařízení, ale pro můj telefon ani jedinná, zde asi ani nemusím prezentovat.... V 22h vyrážíme, já zapomenu čepici, nemam na tankovano a Hrobcich neni nafta, nemame slovnik a ceka nas 800km do našeho prvního cíle - METZ.

Obrázek

Ráno v 5.25 dorážíme do METZ, markétka aby případně mohla řídit , si nebere své prášky které ji uspí - místo toho vedle mne spokojene pochrupuje bez nich a při jedné ze zastávek kdy se budí do sebe naklopí jedno chlazené plzeňské - v tom okamžiku pochopím svou roli v tomto příběhu. Dávám 800km za 7h včetně nákupu v tescu, zastávek a pomalého průjezdu prahou - jen doufám že to co jsem v německu potkal nad dálnicí nebyly radary. Ale co, vždyť jsem potkal jen tři... Celková průměrná rychlost byla někde k 120 km/h a spotřeba srovnatelná s mým TDM ve vercholné formě.V autě kupodivu nic neřachtá ani neteče, takže i mechanik udělal co měl. je ráno, snídáme na parkovišti všechno ještě spí - vychází sluníčko nad francouzskými benátkami....

První den, NEDĚLE:
Vzhledme k tomu, že jsme dorazili do Metz ráno po 5 h jsme postaveni před dilema - jít se vychrupnout, neo jet rovnou do jeste spiciho mesta - Metz bylo bráno jako doplňující cíl, tedy jen okouknout a pokračovat - jdeme tedy hned, parkujeme přímo pod katedrálou,
Obrázek
procházíme lidiprázdné uličky a okukujeme co se dá - shedneme se Marketkou ze toto je ideální prochazka pro nas a já nenápadně nadhazuji, že si nejsem jist stejného průběhu v Paříži - Markétka mi nevěří a o to víc se těší...Obrázek

Po nezbytne fotce vyrážíme, míjíme Verdun a směřujeme do centra Champagne do REMEŠE, města kde se v katedrále korunovali francozuzští panovníci. Obrázek
Zde se po ubytováni v http://www.premiereclasse.fr za 38EUR za minipokojík s vlastní sociálkou vyrážíme okouknout historické centrum se zmíněnou katedrálou
Obrázek
nebo třeba knihovnou Obrázek.

Jo abych nezapomel, v katedrale jsme za vás všechny drazí přátelé zapálili svíčku. Jelikož bylo vše francouzsky, netusšíme následky, tak pokud by Vám začalo růst něco nepatřiného ... sorry my to netušili. Obrázek

Do hotelu udělat atrakci pro spolunocležníky, kteří narozdíl od nás neměli co jíst a tak po nás závistivě pokukovali na parkovišti.
Obrázek

a to byl skoro konec dnešního dne...zítra snad ahoj.

PS: Vice fotek je zde

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


ned 05. črc 2009 14:01:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. bře 2009 6:44:38
Příspěvky: 107
Bydliště: Roudnice nad Labem
Nový příspěvek Re: GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
Zdravíme do Francie,
jsem velice mile překvapena a potěšena, a tak trochu Vám zavidím. Jste super, takhle aktuálně. Moc hezké, tak užívejte a jen tak dál :D
Přeji Vám krásné zážitky, které takto s Vámi můžem sdílet. Díky


pon 06. črc 2009 13:01:19
Profil ICQ
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
Nazdáár, den druhý: Přesun přes Pierrefonds do Paříže.

Ráno přeze všechna předsevzetí vstáváme až před 9h, dnes hosláme snídat ze zásob a tak si zakousneme oplatku, zapijem colou a vyrážíme směr Hrad Pierrefonds.
Obrázek

Čekali jsme hodně, ale i tak nás mile překvapil - mrkněte do galerie, je tam dost fotek. Puvodne jsme zakoupili listky a ekali na nádvoří na průvodce, paní u kasy se nás ptala odkud jsme a pak něco dlouze ledala v počítači, tak jsmy byli natěšeni na nějakou technickou vychytávku, co by nám šeptala historii hradu v naší rodné řeči. Po netrpělivých cca 40min ekání na nádvoří přišla jakási ženština a začala svolávat zde lelkující. Vzhledme k respektu který si získala a částeně i kvuli jakemusi velkemu nečitelnemu označení co se jí houpalo kdesi dole, jsme se k davu jež vedla připojili. Dobrá žena nabrala kurz padací most pak hlavní brána . . jsem si říkall "Vezme výklad zgruntu, dobrá žena!!" nicméně když zahnula vlevo ve směru našeho příchodu a neomylně mířila opustit hrad, pojal jsem již podezření a vyštval Markétku ženu přibrzdit a legitimovat. Markétka ženu nekompromisne zastavila aby ji pustila s tím, že je to vedoucí hjakéhosi tábora a právě je spolu s ostatními na odchodu.... Výklad stejně jako vytoužená technická vychytávka se nekonal a ny jsme si hrad prostudovali tak říkajíc na vlastí triko - výsledky najdete ve fotografiích.
Obrázek
neopomenuli jssme ani podzemí kde jsou uložena k věčnému spánku různá individua
Obrázek

Je 13.30 a my máme 85km do našeho nového bydliště v Paříži
Obrázek- zde si vyzvedneme Parispass (stíhací chůzí 10 min před zavřením), vyženou nás z Orange kde si chceme zaplatit kredit na použití jejich internetu - to následně řeším použitím své kreditní karty (jelikož mám zakázané platby na netu, tak jsem tam ted asi zadarmo) a jelikož nás bolí nožky, hojně využíváme metra které tu je podstatně komplikovanější než v Praze a něvěřím, že ti do něj nastoupí opravdu vědí kam dojedou...
Obrázek

Stavíme se omrknout lod se kterou si chceme dát večerní výlet po Seině Obrázek
Jukneme na sochu svobody
Obrázek cca 10 min před zavíračkou nakoupíme proviant v carefouru a hurá na véču....je 21:30 a bagrujeme litrovou zmrzku, vše nás bolí,, ale Markét má na rtech úsměv, takže se nám přeci jen i druhý den vydařil.... Ahoj všem, zítra už opravdu o Paříži....
Obrázek

Další fotky jsou na netu (jak se píše v prvním příspěvku)

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


pon 06. črc 2009 23:19:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:36:01
Příspěvky: 1274
Bydliště: Roudnice n.L.
Nový příspěvek Re: GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
Zdar žabožrouti,
no máte to pěkně vychytané, ale co jiného bychom mohli očekávat od velmistra než to, že prostě přijde s nějakou vyhytávkou, jako je třeba on-line news :o
Takže jak níže již napsala Lusy, další krásné zážitky, které aspoň trochu můžeme sdílet s Vámi.

_________________
Moose
Inu svět je malý a o náhody tu není nouze.


úte 07. črc 2009 6:27:34
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
Den třetí: Až teď pořádně Paříž!!!

Tak opět se nám předsevzetí vstát ráno včas a cca po 8h vyrazit do Paříže nepodařilo splnit, holt odchod do hajan v 2h a dádovo heslo "nejen památky jsou ve Francii, otevři další!!" muselo mít své následky...

No nic , vyrazili jsme kolem 10h a fríme si to metrem
Obrázek
(jsou tu ruzne vlacky, tenhle ma napriklad vsechny vevnitř spojene)

směr Chateau de Vincennes - zámeček ve východní části paříže.
Obrázek
Zde jsme poprvé,a le hned 2x využili náš ParisPass a namísto shánšní pokladny a vstupenek, jen ukázali pass, paní si zkontrolovala datum, usmála se a pustila nás dál. tento postup se opakova vždy když jsem něco vnavštívili - ano dnes jsme si nemuseli koupit žádné vstupné. Zámek hezouký, trochu moc schodů...
V zámecké kapli probíhala výstava svatých obrázků a relikvií,
Obrázek
jen mne hned u vchodu upozornili, že se nesmí fotit (obrázek talíře byl tudíž otázkou profesionální cti a tak ho tady máte).
Obrázek

Z Vincennes se přesouváme Metrem (máme přeci permici :) tak pro si šoupat podrážky) do Pařížského akvaria - cca 40 nádrží s tropickými rybkami různých velikostí.
Obrázek
Obrázek


Od akvária jsme se naložili na matro - frčíme do Muzea filmu - ketré je kde jinde, než v ulici J.P.Belmonda. Muzeum má poze jednou v týdnu zavřeno - ANO DNES!
Obrázek

Pěšky přes Seinu k obrovské knihovně
Obrázek
CH de Gaulle kde nacházíme fajn pekárničku a pojíme něco dobrot (2 bašty s pitím celkem za 12 EUR).
Obrázek
Nasedáme na RER - místní vlak - něco jako metro, ale větší a méně stanic - takže rychlejší, paltí nám tam lístky stejně jako na metro. RER opouštíme na stanici INVALIDOVNA, která své jméno dostala od lazaretu pro vysloužilce ze kterého se posléze stalo Muzeum armády,
Obrázek
má zde v kapli hosnosnou hrobku Napoleon a je tu muzeum reliéfů (tam nechoďte , je to na prd) - na vše nám opět platí náš ParisPass.
Obrázek

Je 18h, jsme utahaní, bolí nás nožky - šup do metra a "domů" - ještě deštivá procházka, bloudění abychom se dostali k místu kde jsme začali a objevili cca 50m od naší stanice metra Baziliku Saint Dennis . .
Obrázek

pak už opravdu domů, honem napsat pokec a poslat fotky.... Ahojdy zítra.


No ono toho asi bylo víc, ale to bychom Vám po návratu neměli co vyprávět.... :P

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


úte 07. črc 2009 22:56:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
Den čtvrtý: Notre Dame a spol...

Dnes nějak nemam naboje, tak to zkratim. Rano jsme vstali kupodivu vas a tak po snídani z vlastních zásob (byla asi 5x lepsší než ta hotelová) jsme už v 9h chvátali na metro a jím k Notre Dame. Mimochodem jsem spočítal, že bychmo denně dali za metro cca 10-15 EUR, takže i zde se Pass vyplatil.
Obrázek
ND znám, ale kde jsem byl poprvé, byl trezor s drahocenými relíkviemi
Obrázek.

Na zahradě mela markétka menší nehodu (poví osobně) a plánovanou návštěvu na věži jsme si rozmisleli, protože a máme volný vstup , v tomto případě bychom museli ekat X hodin ve frontě.

Odcházíme přes seinu a mížíme k Pantheonu ů je to mega kostel
Obrázek
který je vesměs zasvěcen hrdinům a pod nímž odpoívají známé osobnosti (vzpomínám si na V.Huga a Voltaire ...)
Obrázek
za zajímavost stály hodiny, jejichž princip se snažím byť jen tušit..
Obrázek

Z Pantheonu razíme směr Lucemburské zahrady, po cestě kupujeme kebab s hranolky bratru za 5EUR ketrý si neseme s sebou. V zahradách obsadíme lavčku, operativně pořešíme jídelní stůl a po otevžení 0.375l lahvinky vína (místního geniálního vynálezu) nám nic nebrání ve stolování...
Obrázek

Lucemburské zahrady jistě stojí za zhlédnutí - vy se můžete podívat na standardní denní nadílku fotek..
Obrázek

Ze zahrad míříme do podzemí - tedy chtěli jsme, ale na tuto atrakci nelze použít Pass a stojí tam cca 4h fronta - tak to tedy ne, otáčíme a hurá na věž Montparnasse
Obrázek
- výtahem do 210m a pořádně se rozhléídnout z prtačí perspektivy.
Obrázek.

Nohy už nostnou chvíli bolí, tělo vypovídá službu ale asu je málo a zajímavostí moc - dnešní den zakoníme v Námožním muzeu plném modelů i kusu opravdových lodí. Je to dokonalá teka za dnešním dnem....
Obrázek

Jdem nabírat síly, tak zítra ahoj!

Obrázek

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


stř 08. črc 2009 22:22:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. bře 2009 21:37:49
Příspěvky: 531
Nový příspěvek Re: GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
moc pěkný Davídku a Markétko, už se těším na další epizodu, je vidět že důkladné plánování přináší své ovoce :lol: , tak se měj te fajn a brzy ahooooj


čtv 09. črc 2009 17:27:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. bře 2009 21:43:11
Příspěvky: 68
Nový příspěvek Re: GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
No já zírám :o I když vlastně, nechápu, že mě to ještě překvapuje... Jste dokonalí :D Tak se hlavně neuťapkejte a nasávejte starobylou pařížskou atmosféru, kterou nám hned tak začerstva předáváte. Díky a brzy naviděnou :P


čtv 09. črc 2009 17:30:47
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 10:00:38
Příspěvky: 4058
Bydliště: Žižkova 728, Roudnice nad labem
Nový příspěvek Re: GURU A MARKETKA - ONLINE Z FRANCIE !!!
Předem díky za komentáře :)

Den ..... Črtvrtek Sacre Cour:

vyrážíme včas , cca po 9h a rovnou po fotce exteriéru našeho hotýlku
Obrázek
míříme k basilice Sacre-Cour
Obrázek
kde se necháme ukecat a také za to náležitě zaplatíme...
Obrázek
jak říká Markétka, bubáci jsou všude...

Ve vlastní basilice se nesmí fotit
Obrázek
tak děláme obrázky v okolí a odšousáe něco podrážek.

Po omrknutí Moulin Rouge směřujeme směrem na trhy kdesi v paříži, trhy nic moc, nasedáme opět do metra a tentokrát míříme do supermodeni La Défense
Obrázek
Vyjedeme výtahem na vyhlídku na vrcholu La Grande Arche
Obrázek
- hamburger v komplexu La Défense a hurá metrem na vítězný oblouk.
Zde nás čeká 245 schodů na jeho vrchol a následnou vylídku.
Obrázek.

Mne bolí již druhý den noha, tak vítám návrat na základnu - sem dorážíme po 18h. Dnes jsme doma dřív, protože se nabaštíme a cca v 21h vyrážíme zpět do centra k Effielce, kdy by na nás měla čekat lodička a odvézt nás na vyhlídkovou plavbu po Seině - opět placeno přes ParisPass.

_________________
Guru, FishX3, Dáda, President nebo Bůh?
V nebi je čistší vzduch, ale v pekle lepší společnost!
Demokracie = Utopie, pokud někdo nedrží opratě a bič, věci se nepohnou.


čtv 09. črc 2009 19:17:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz